דווקא היום מרגישים בטוחים! מרגישים בטוחים! מרגישים בטוחים!

אלימות

אלימות היא חלק אינטגרלי מחיינו, ועד כמה שאנחנו אוהבים לראות את עצמנו כישויות נעלות, נשגבות, מורכבות ומתורבתות, שאלימות היא מהם והלאה, תוקפנות טבועה בנו מלידה ונחשבת בעייני רבים ליצר ראשוני מולד. 

די להזכיר פסוק ידוע מהתנ"ך כמו: "יצר לב האדם רע מנעוריו" או לחשוב רגע לעומק על עשרת הדיברות האוסרות על כמה סוגים של מעשי אלימות, שככל הנראה היו שכיחים ורווחו באותה תקופה, כדי להבין בדיוק על מה אני מדבר. אבל למה ללכת רחוק ולפשפש בנבכי ההיסטוריה הרחוקה, הרי רק לפני כמה עשורים בודדים נהגו להכות ילדים בכיתה עם סרגלים וגם היה מקובל לגמרי לחנך ילדים בבית בעזרת מכות חגורה וכפכפים מעופפים, "חוסך שבטו שונא בנו" הייתה אמרה שגורה בפי כול.

אלימות היא, אם כן, חלק מארגז הכלים האנושי הבסיסי והיא נועדה לסייע לנו להגן על עצמנו ולשרוד. למעשה אלימות ושימוש בכוח הם אמצעים הנחשבים עד היום ללגיטימיים בנסיבות מסוימות: בצבא, במשטרה או כאשר אנחנו מעוניינים להגן על עצמנו. אבל במקרים אחרים החברה המודרנית מוקיעה אלימות ומענישה את מי שבוחר לנקוט בה שלא במסגרת החוק. נכון להיום יש תקנות בינלאומיות כנגד אלימות וגם במדינת ישראל ישנם חוקים נגד אלימות. 

אלימות פנים רבות לה

אלימות מתרחשת במגוון רבדים. לא צריך להרביץ, להפיל, להטיח או להניף יד כדי להגדיר אדם אלים, האלימות לובשת צורות רבות: יש אלימות פיזית, בריונות, יש אלימות כלכלית, אלימות מינית, אלימות פוליטית, יש אלימות רגשית וגם אלימות מילולית ולעיתים תכופות היא מתעתעת בקורבנותיה.

מאחר שאלימות היא יצר אנושי, היא לא צפויה להיעלם מן העולם. היא תישאר כאן תמיד, לנצח. חוקים, רגולציה, נורמות חברתיות ומוסריות אמנם ממתנים אותה, אולם עבור קבוצות ואנשים רבים היא עודנה נחשבת לאמצעי מקובל ולגיטימי להשגת מטרות שונות ומשונות.

 • כל עוד תנאי ההעסקה של נשים לא ישוו במלואם לתנאי העבודה והשכר של גברים – נשים צפויות לסבול מאלימות כלכלית בביתן.
 • כל עוד מערכת הרווחה ומערכות התמיכה הקהילתיות יצטמצמו ויסבלו ממחסור מתמיד בכוח אדם ובתקציבים – האלימות ברחובות תשתולל.
 • כל עוד גברים מסוימים לא ילמדו לבטא את עצמם היטב באופן מילולי – שיעור הילדים המוכים והנשים המוכות ימשיך לגדול.
 • כל עוד הורים, משני המינים, ימשיכו "לחנך" את ילדיהם באמצעים אלימים – כך אותם ילדים יהפכו להורים מכים בעצמם ומעגל האלימות במשפחה ימשיך.
 • כל עוד נמשיך להתבונן בנשים ובקטינים כאובייקטיבים ולא כבני אדם שווים  – האלימות המינית לא תמוגר.
 • כל עוד פוליטיקאים ימשיכו לשרת את האינטרסים של עצמם ולא את האינטרסים של הציבור – האלימות הפוליטית תמשיך.
 • וכל עוד קבוצות של אנשים ימשיכו לדרג קבוצות אחרות של אנשים במדרג אנושי היררכי נמוך מהן – פשעי שנאה, גזענות ואיבה לא יעברו מן העולם.

כדי להבין את תמונת האלימות העגומה בישראל ראו את הטבלה הבאה:

ראה גם: מדד אלימות לאומי לישראל – הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. 

די לאלימות?

האלימות היא, כאמור, חלק מחיינו על כדור הארץ. למעשה אומרים שהאדם הוא המין (Species) היחידי שהורג את בני מינו ושום חיה אחרת לא נוהגת כמונו בטבע. אבל אסור לנו בשום פנים ואופן לקבל מעשי אלימות ותוקפנות כמובנים מאליהם ובוודאי שאסור לנו להשלים עם אלימות ולספוג אותה, לא כחברה ולא כאנשים פרטיים.

אז נכון, אפשר להצטרף להפגנות נגד אלימות נשים, קטינים וקשישים או למחאות נגד אלימות של מגזרים מופלים בחברה הישראלית (נגד בני העדה האתיופית, למשל). אבל כאשר אנחנו לבד ברחוב, בקניון, בחניון או בבית הנפת שלט וצעקות "די לאלימות" לא ממש יעזרו לנו. זה רק אנחנו לבד מול יריב תקיף, חזק, גדול ואלים. 

מה עושים?

לומדים להגן על עצמנו, בעצמנו.

קרב מגע - כי לא תמיד יש לנו על מי להישען

קרב מגע הוא סט של טכניקות הגנה עצמית והוא מבטיח שתמיד נוכל להגיב נכון לגילויי אלימות, מכל סוג. לקורסי קרב מגע מגיעים אנשים מכל מיני סיבות: צעירים שרוצים להתמודד בצורה טובה יותר עם בריונות, נשים שרוצות לקבל כלים להתמודד עם הטרדות ופגיעות מיניות, הורים שמעוניינים ללמוד להגן על הילדים שלהן, גברים שרוצים להשחיז את כושר ההגנה העצמית שלהם לאור העלייה באלימות בחברה הישראלית ומבוגרים שרוצים לדעת שהם יכולים להתגונן במקרי שוד והונאה. חלק מהמשתתפים בקורסים שלי כבר חוו אלימות ורוצים לקחת שליטה על חייהם ואחרים מגיעים לקורסי קרב מגע כי הם לא רוצים להמתין שמשהו יקרה, אלא מעדיפים להיות מוכנים למפגש אלים מראש.

קרב מגע מתאים לכולם. כן, גם לכם!

במהלך הלימוד נלמד כיצד מתמודדים בהצלחה עם כל סוגי האלימות והתוקפנות, בעזרת תרגול מהלכים פשוטים ואינטואיטיביים. הטכניקות האלו אינן דורשות כושר גופני, מסת שריר או מבנה גוף חסון, כל אחד ואחת יכולים ללמוד אותן בכל זמן ובכל גיל.

בין היתר נלמד:

 • מניעת עימותים
 • מודעות לסביבה
 • יציבה נכונה 
 • שפת גוף 
 • טקטיקות הרתעה
 • איתות לעזרה
 • הישרדות במצבים מורכבים
 • זיהוי והתקפת נקודות חולשה – עיניים, אף, אוזניים, צוואר, מפשעה, רגליים וברכיים
 • שימוש באובייקטים זמינים לצורך הגנה
 • ניצול משקל הגוף, כל משקל 
 • טכניקות לנטרול אלימות
 • מוכנות מנטלית 
 • ועוד ועוד

קרב מגע – תורת הגנה פשוטה ויעילה

בואו ללמוד את השיטה היעילה והפשוטה ביותר להגנה עצמית. בעזרת טכניקות קרב מגע מוכחות תוכלו להגיב מהר ובאופן מדויק למעשי אלימות והטרדות תוך שימוש באינסטינקטים שכבר קיימים בכם.  תדעו כיצד להיחלץ בזמן אמת ממצבים מאיימים ומסוכנים, לנטרל כל סכנה ולמזער פגיעה.

המטרה שלי ב קרב מגע היא להכין אתכם פיזית ונפשית לכל תרחיש וללמד אתכם כיצד להגן על עצמכם גם במצבי לחץ וגם כאשר האדרנלין גבוה. השיעורים אמנם מעשיים אך הם גם כיפים, מעניינים ויוצאים מהם עם הרבה תובנות, כוחות ואנרגיות חדשות.

לתיאום שיעור ניסיון ללא עלות וללא כל התחייבות, התקשרו:

0723952677

אזורי לימוד לבחירתכם: