דווקא היום מרגישים בטוחים! מרגישים בטוחים! מרגישים בטוחים!

קרב מגע

STREET COMBAT ISRAEL – SCIL – היחידה ללוחמת רחוב | נינג'יטסו, קרב מגע והגנה עצמית מתקדמת

קרב מגע הוא לא ספורט תחרותי. אין כאן מדליות ופרסים.

קרב מגע משולב נינגי'טסו מציל חיים. נקודה.

אין שום צורך שכל אחד יהיה בכושר של ספורטאי
אין שום צורך שכל אחד יהיה עם שרירי גוף מנופחים

יש בהחלט צורך שכל אדם, איש ואישה –
ידעו להגן על חייהם בעת סכנה!

Ayelet kraviAyelet kravi
10:51 01 Aug 23
אלי ודוד היו נהדרים! הם לימדו אותנו ביסודיות עם הדגמות וזמן תרגול. היה ברור שהם מיומנים ובעלי ניסיון ואני ממליץ בחום לשכור אותם לפעילות עצמית/צוותית.איילת, עובדת מטה
Lee MaozLee Maoz
17:53 18 Jun 23
שיטה מעולה להגנה עצמית שמשלבת את אומנות הלחימה נינג׳יטסו וקרב מגע. השיטה פרקטית מאוד ומאפשרת לך להגן עליך ועל הסובבים אותך במקצועיות וביעילות גם אם התוקף חזק ממך או מצוייד בנשק קל .לומדים איך לסיים ארוע במינימום זמן ומינימום נפגעים .מעבר לכך , המורה , אלי , הוא מורה מעולה- בעל המון סבלנות , ידע רבומקצועיות גבוהה .השיעורים בנויים נכון ומותאמים לקצב ההתקדמות של התלמיד .כמו בכל תחום בחיים - רצינות וההתמדה הם המפתח לתוצאות .ממליץ מאוד !!
AlmogAlmog
02:13 19 Mar 23
אני הולך להישמע סופר משוחד אבל זה רק מראה כמה אני ממליץ ללמוד אצל אלי.כשהייתי קטן למדתי כמה חודשים קראטה בשביל לדעת להגן על עצמי ואני יכול להגיד בלב שלם שאחרי שיעור ניסיון של שעה עם אלי יצאתי עם הרבה יותר ידע פרקטי באיך להגן על עצמי אם מישהו ינסה לתקוף אותי. אני חושב שללמוד הגנה עצמית זה כמו לעשות ביטוח חיים בתשלום חד פעמי ואני ממש ממליץ ללמוד אצל אלי, יש לו המון ידע, הוא מסביר ומדגים עם הרבה בסבלנות ובלי קשר, השיעור עבר באווירה ממש טובה ומאוד נהנתי (אני גם מאמין ששנהנתים ללמוד משהו קולטים אותו הרבה יותר מהר)מה שהכי אהבתי זה שאנחנו מתרגלים לא רק במטרה להבין איך להגיב לכל סוג תקיפה אלה לבנות זיכרון שריר בשביל שהגוף ידע לבד איך להגיב.תודה אלי, אני מחכה לשיעורים הבאים!
Nathaniel BadorNathaniel Bador
11:47 17 Mar 23
מאמן דקדקן, נעים הליכות ופרקטי.
Ayelet kraviAyelet kravi
10:51 01 Aug 23
Eli and David where great! They taught us thouroghly with demonstrations and practice time. It was clear they are skilled and experience and I strongly recommand to hire them for self/team activity.Ayelet, Meta employee
Lee MaozLee Maoz
17:53 18 Jun 23
An excellent method of self-defense that combines the martial art of Ninjitsu and Krav Maga. The method is very practical and allows you to protect yourself and those around you professionally and efficiently even if the attacker is stronger than you or is equipped with a small weapon.You learn how to end an event in a minimum of time and with a minimum of casualties.Beyond that, the teacher, Eli, is an excellent teacher - with a lot of patience, a lot of knowledgeand high professionalism. The lessons are structured correctly and adapted to the student's rate of progress.As in any field of life - seriousness and persistence are the key to results.highly recommend !!
AlmogAlmog
02:13 19 Mar 23
I'm going to sound super biased but it just goes to show how much I recommend studying with Eli.When I was little I studied karate for a few months to know how to defend myself and I can say with all my heart that after an hour trial lesson with Eli I left with much more practical knowledge of how to defend myself if someone tries to attack me. I think that learning self-defense is like having life insurance with a one-time payment and I really recommend studying with Eli, he has a lot of knowledge, he explains and demonstrates with a lot of patience and regardless, the class was in a really good atmosphere and I really enjoyed it (I also believe that those who enjoy learning something absorb it much faster)What I liked the most is that we practice not only with the aim of understanding how to respond to each type of attack, but to build muscle memory so that the body knows on its own how to respond.Thank you Ali, I look forward to the next lessons!
Nathaniel BadorNathaniel Bador
11:47 17 Mar 23
Meticulous trainer, pleasant and practical.
js_loader
הגנה עצמית לעריית ת"א

קרב מגע היא שיטת לחימה ישראלית מתחום השיטות המבוססות מציאות ("לחימת רחוב"), ששמה דגש בלימוד ופיתוח יכולות הגנה עצמית, תוך זמן קצר ושימוש בטכניקות מהירות ויעילות, המחפשות לתת מענה למצבים נפוצים שיכולים להתרחש ב"רחוב", כשהאדם מותקף על ידי גורמים שרוצים להזיק לו או מאיימים עליו, אך לא ב"זירה". קרב מגע פותח בצבא כאמנות לחימה צבאית המשמשת ללחימה ולהגנה עצמית בקרב פנים אל פנים. היא אומצה לראשונה על ידי צבא הגנה לישראל וכיום היא מפורסמת בכל העולם, ואף אומצה על ידי כוחות לחימה במדינות אחרות.
[הטקסט לקוח מתוך אתר "ויקיפדיה" – למאמר המלא בויקיפדיה לחץ כאן]

קרב מגע לנשים 12+

בשנים האחרונות אנו עדים לאין ספור מקרים מצערים של תקיפות נשים כאשר לא היה להן את היכולת להגן על עצמן – לא עוד! בואי לרכוש ידע

קרב מגע והגנה עצמית

קרב מגע לבוגרים 12 + 

דקירות, התקפות ספונטניות ברחוב , בגנים ובכל מקום – לא עוד! בוא ללמוד איך לשלוט במצב

5 יתרונות מרכזיים בשיטת הלחימה המפורסמת, קרב מגע:

 1. קל מאוד לזכור – קשה מאוד לשכוח
 2. תגובה חדה, מהירה ועוצמתית שתהמם את התוקף
 3. מינימום מאמץ ושימוש בכח היריב
 4. עובד מול כל אדם ומסתמך על נקודות תורפה
 5. הרגשת ביטחון תוך 6 חודשים
קרב מגע- מזוית אחרת 🙂

קרב מגע: מה כבר לא נאמר על שיטת הלחימה המדוייקת הזו. במאמר הבא ננסה להסביר ולהתעכב על הייתרון הבולט של לימודי קרב מגע, מה זה ייתן לך לחיים ולמה לדעתי כל אדם איש ואישה חייבים לרכוש יידע בשיטת לחימה זו.

אז מה זה בעצם קרב מגע?

חשוב להדגיש, קרב מגע {Krav Maga} זוהי שיטת לחימה המיועדת להגנה עצמית ושונה מאומנות לחימה

שיטת הקרב מגע נוסדה ע"י אימי שדאור ליכטנפלד שחתום על שיטת לחימה זו.

אחד מההבדלים הבולטים ביותר בין שיטת לחימה או אומנות לחימה הוא עניין התועלת במצב אמת בו החיים שלך תלויים בסכנה.

נינגיטסו וקרב מגע מדריכים: מרקו מבני אור בברכה מיוחדת לאליהו מ SCIL היחידה ללימודי לוחמת רחוב

ישנן המון אומניות לחימה מרהיבות שיוציאו מכם אם תרצו ואם לא מילים כמו ואו! יואו! ואיי!! אבל בפועל, כשיש התקפה על החיים שלכם ברחוב, במקום העבודה, בחדר המדרגות או בכל מקום אחר – לא בטוח שהתרגילים המסובכים להפליא יעבדו לכם.

אבל אל תטעו, הם יכולים לעבוד נפלא אם:

 1. גדלתם מגיל שנה וחצי במקדש שאולין כלשהו
 2. אכלתם תזונה נכונה כל החיים ושילבתם איתה אימוני כח פיסי ומנטלי
 3. הקדשתם את חייכם לאמנות לחימה זו מהבוקר עד הערב

כל עוד הדברים האלו לא התקיימו? סביר להניח שאתם תתלהבו מאוד בשיעורים כאשר המדריך יראה לכם את התרגיל בשיא העוצמה והמהירות שלו אך אם חס וחלילה תעמדו למבחן המציאות ברחוב – התוצאות יהיו אחרות לגמרי.

אך בכל זאת, אני רוצה להכניס סייג.

הרי בכל זאת, לא ניתן להספיד את אומנויות הלחימה וכבודם במקומם מונח.

אני בעצמי, כמדריך קרב מגע, נעזר לא פעם בטכניקות שונות מתוך אומנויות לחימה כמו נינגיטסו לדוגמא.

כאשר הבסיס האיתן שלי הוא קרב מגע ועליו יש תבלינים מאמנויות לחימה שגורמות ליתרון כבד מאוד ברגע האמת.

אז מדוע נכון וכדאי ללמוד קרב מגע?
איך להגן מסטירה לפנים? - SCIL
קרב מגע הוא יעיל ופשוט מ 2 סיבות עיקריות:
 1. הוא עובד על האינסטינקט הטבעי של הבן אדם – ולכן קל כ"כ לשריר ולגוף לזכור את התנועות בזמן אמת
 2. הוא עובד בעיקר על נקודות תורפה – מה שמאפשר לכם לנצח קרב מול כל תוקף גם אם הוא גדול מכם, גבוה מכם או חזק יותר מכם.

מהם התכונות שנכון לאמץ אם רוצים להיות איש קרב מגע?

 1. קור רוח: אולי אחת מהתכונות החשובות ביותר בקרב מציאותי על החיים שלכם – קור רוח. נאמר את זה אחרת, בשניה שהפסקתם לנשום – הפסדתם בקרב. ולהפסיד בקרב משמעותו או להיפצע קשה מאוד, או חס וחלילה לא עלינו – למות. לכן באימוניים הדבר החשוב ביותר הוא ללמוד "לא לפחד לקבל מכות" להדוף אותם "באהבה" מבלי ללכת אחורה, לעקם את הפנים מלחץ, להשתולל, לקפוץ לכל כיוון – אלא לעשות הכל כדי לנשום! והרבה!
 2. עקשנות וחזרתיות: הרבה פעמים אני נתקל בתלמידים ששואלים: "למה צריך להתאמן עוד על הבעיטה הזו? או
  "את התרגיל חניקה הזה כבר תרגלנו אז למה שוב?" חברים, בואו נשנן משפט חשוב: אין – דבר – כזה – בקרב – מגע -כבר – עשינו !!! אנחנו נתאמן על כל תרגיל גם 5000 פעמים, גם אם אתם עושים כבר את התרגיל בצורה משולמת. למה? מפני שבמצב אמת, כאשר רמת האנדרנלין שלכם קופצת לשמיים, הדבר היחידי שיתפקד זה התת מודע שלכם שישדר לגוף מה לעשות. לא תהיה לכם שום חשיבה / אפשרות לתכנן את המהלכים שלכם. לכן ככל שנתרגל יותר – כך יגברו הסיכויים שבמצב אמת תגיבו נכון ותצילו את חייכם / החיים של הקרובים לכם.
 3. משמעת ואש בעיניים: צריך להבין משהו חשוב, קרב מגע זה לא עוד "חוג" ,  אי אפשר לעשות את התרגיל "חצי כח" כי אני כבר מכיר אותו, או כי אני עייף, או כי אני לא מבין את המשמעות שלו.  אתה כבר מכיר את התרגיל? חזור לסעיף 2. אתה עייף? עצור ושתה מיים , קח חטיף אנרגייה ותחזור עם רעל בעיניים, לא מבין את המשמעות? תשאל! אתה חייב להבין על מה אתה נלחם, ואיך הידע הזה שאתה רוכש יעזור לך כאשר תהיה במצב תקיפה אמיתי.
קרב מגע לנשים – משהו שונה פה?

בגדול, התשובה היא לא. מדובר באותו קרב מגע בדיוק. עם זאת, תכני האימון יכולים להשתנות במידת התאמת התרגילים ע"פ צורך. לצערנו, נשים עדות היום למקרי אונס, תקיפות מיניות והטרדות מיניות

המטרה שלי כמדריך היא ליצור מספיק ידע אצל החניכה על מנת שהיא תדע להשתמש בכח סביר שגם ילמד לקח את המטריד אך גם בכח קטלני ואף הורג במידת הצורך ובמידה שיש סכנת חיים אמיתית.

לסיכום – KRAV MAGA הוא לכולם. אבל הוא מגיע עם הרבה התחייבויות מצידך
 1. לא לחפש להגיע לכמה שיעורים בודדים בלבד. לדעת להגן על עצמך לוקח זמן, אני רואה את זה באופן כזה שכל אחד ואחת חייבים ללמוד קרב מגע כמה שנים לפחות, וגם אז, לא הייתי מפסיק… תמיד יש מה ללמוד ותמיד תרצו לשמור על הגוף "חם" במקרה של תקיפה אמיתית ואיום על חייכם.
 2. להגיע עם רצון שיא! לא לראות את לימודי הקרב מגע שלנו כחוג. אנחנו לא חוג. אנחנו לומדים איך להציל חיים – לא פחות מזה. הלימודיים קרביים מאוד וכוללים התגוננות מפני כל סוגי ההתקפות וכל סוגי התוקפים.
 3. לדעת לעבוד על עצמכם מעבר לקרב מגע – בין אם זה באימוני כח או באימוני אירובי -גוף חזק ונשימה יציבה יתנו לכם יתרון משמעותי ברגע האמת לצד הטכניקות שנלמד.

תודה שקראת עד לפה, אין ספק שנחישות ורצון לרכוש ידע יש לך, עכשיו נשאר רק ליישם 🙂

Blog קרב מגע
אלימות

אלימות

אלימות היא חלק אינטגרלי מחיינו, ועד כמה שאנחנו אוהבים לראות את עצמנו כישויות נעלות, נשגבות, מורכבות ומתורבתות, שאלימות היא מהם והלאה, תוקפנות טבועה בנו מלידה

עבור לדף >>
אומנויות לחימה

אומנויות לחימה

אומנויות לחימה הן שם כולל למגוון רחב של שיטות הגנה והתקפה מובנות, כאשר לכל אחת מהן פילוסופיה משלה, מקור שונה וסגנון ייחודי. ולמרות שיש הבדלים

עבור לדף >>
נוער בסיכון

נוער בסיכון

נוער בסיכון נמצא כמעט בכל ישוב ועיר בישראל, ללא כל קשר לרמת הכנסה, השכלה או מעמד סוציו-אקונומי. בני נוער בסיכון נאלצים להתמודד עם מצוקות שונות

עבור לדף >>