דווקא היום מרגישים בטוחים! מרגישים בטוחים! מרגישים בטוחים!

קרב מגע לבוגרים

קרב מגע לבוגרים – השאירו פרטים ואחזור אליכם עם כל הפרטים על הלימודים

קרב מגע למבוגרים

אני מאמין שכולם ראויים להרגיש בטוחים בחיים, וזו בדיוק הסיבה שקורס קרב מגע למבוגרים הוא חיוני וחשוב כל כך. אין שום סיבה להסתגר בבית או להסתובב בעולם בפחד, חיל ורעדה, ואין זה משנה מה הגיל שלכם, מה המין שלכם או באיזו עיר אתם גרים. 

תחושת ביטחון והאפשרות להגן על עצמנו ועל היקרים לנו מכל אלו הם כישורי חיים חשובים והם קריטיים עוד יותר כיום כאשר האלימות נמצאת במגמת החמרה ואין דיון ממשי או תוכנית מוגדרת להגנה על האוכלוסייה הבוגרת והמבוגרת.

אלימות היא תופעה הפוגעת באיכות החיים ובתחושת הביטחון האישי כמובן, אבל היא גם פוגמת בקהילה ומפוררת את החברה. בישראל לבדה נרשמים כ-620,000 עבירות אלימות בכל שנה, ביניהן: הטרדות מיניות, שוד ותקיפה, ועל אף שבשנים האחרונות חלה ירידה מסוימת בשיעור עבירות האלימות בישראל, במקביל חלה עליה מטרידה בחומרתן של העבירות ובעוצמתן.

תמונה מספר 1: מדד אלימות לאומי, מאת המשרד לביטחון לאומי. קרדיט תמונה: http://din-online.info/pdf/bp6.pdf

בקרב מגע למבוגרים זה לא הגיל, זה התרגיל

במציאות, ככל שהגיל מתקדם וככל שהשנים חולפות הגוף שלנו נחלש, התנועות שלנו נעשות איטיות יותר, מסורבלות יותר, הגמישות נעלמת, זמן התגובה מתארך וכל אלו הופכים מבוגרים לפגיעים יותר להתקפות. החדשות הרעות הן שאנשים תוקפניים יודעים לזהות היטב חולשות שכאלו, הם "מריחים" אותן מקילומטרים,  מתבייתים ותוקפים בוגרים ומבוגרים בדיוק מסיבות אלו. אך יש גם חדשות טובות, גיל או מגבלות פיזיולוגיות לא צריכים למנוע ממכם מלהגן על עצמכם. קורס קרב מגע למבוגרים יכול לצייד אתכם בטקטיקות הגנה עצמי פשוטות שיאפשרו לכם להיחלץ מכל מצב מאיים, בין אם אתם בני 38 ובין אם אתם בני 67.

זה לא משנה מה המשקל שלכם, אם אתם עוסקים בפעילות ספורטיבית או לא וזה גם לא חשוב אם למדתם בעבר הגנה עצמית או אומנות לחימה או לאו. כדי להשתלב בקורס קרב מגע לבוגרים בשיטת שאדו נינגיטסו, כל מה שדרוש הוא התמדה, נחישות ומוטיבציה. זה הכול!

במהלך קורס קרב מגע לבוגרים תגלו שיש ביכולתכם להגן על עצמכם ברחוב, בפארק, בקניון וגם בשכונה. הביטחון העצמי שלכם יגבר, הוא יקרין החוצה וירתיע תוקפים. התרגול ישפר גם את המודעות לאיומים פוטנציאלים בסביבה, יחדד את החושים ויאפשר לכם להימנע מראש ממצבים הדורשים הגנה עצמית. נלמד כיצד להגיב מהר למצבים בלתי צפויים, איך מנטרלים תקיפה, אילו פעולות יש לנקוט כדי לא להפוך ליעד, היכן מסתתרים ומה עושים בשעת חירום.

התרגול בקורס קרב מגע לבוגרים טומן בחובו עוד יתרונות: היציבה והאיזון ישתפרו, הקואורדינציה והגמישות ישתכללו, רמת הכושר תעלה ותחושו שגם הבריאות הכללית שלכם מושפעת לטובה.

קרב מגע למבוגרים: לא עוד אמנות לחימה כי אם שיטת הגנה

רבים חושבים בטעות כי קרב מגע הוא אמנות לחימה שפותחה בישראל. הוא לא. קרב מגע הוא שיטת הגנה עצמית המסייעת להתמודדות עם האלימות האורבת ברחוב, בבית ובכל פינה. הפוקוס הוא על רכישת תנועות ומהלכים מהירים בתגובה להתקפות ולגילויי אלימות. הטכניקות הנלמדות בקורס קרב מגע לבוגרים הן אינטואיטיביות ויכולות לשרת אנשים מכל מין וגיל, זאת מאחר שהן לא נסמכות על חוזק גופני, עוצמה פיזית או כושר ספורטיבי.

להימנע ממצבים מאיימים, בראש ובראשונה

יש אמרה שגורה לפיה "פיקח יודע לצאת מצרות שחכם לא היה נכנס אליהם", ונראה שיש בזה משהו, אבל זו לא כל האמת. בכל אופן, פתגם זה מגלם בתוכו את אחד העקרונות הבולטים בתורת הקרב מגע. מניעה היא אחת המטרות העיקריות שלנו בהגנה עצמית וזה די ברור מדוע. הדרך היעילה והבטוחה לשמור על ביטחוננו היא לא להיכנס למצבים מסוכנים מלכתחילה. 

וכפי שנראה בקורס קרב מגע למבוגרים יש שפע של כלים אפקטיביים שיכולים לסייע לנו להימנע למפרע ממצבים מאיימים, ביניהם שפת גוף.

שנית, מניעת הדרדרות והסלמה

לעיתים אין כל אפשרות למנוע תוקפות מראש. יש מצבים שבהם אין זמן למנוע את המתקפה וכן מצבים שלא מודעים שמתקפה עומדת להגיע. במקרים כאלו על פי תורת הקרב מגע ובהבסס על טכניקת שאדו נינגיטסו, יש לנסות ולמנוע את הסלמת התקיפה שכבר החלה עד כמה שניתן. 

אם נראה שאנחנו עומדים במצב מסוכן ואנחנו עלולים להפוך לקורבן אלימות, יש לא מעט כלים שיעזרו לנו לנהל את המצב המסוכן ולהגן על עצמנו. המטרה שתמיד תהיה לנגד עינינו היא לשמור על עצמנו ועל ביטחוננו ולצמצם עד כמה שניתן את הסלמת המצב. 

במהלך קורס קרב מגע לבוגרים נלמד כיצד להתמודד עם מקרי שוד, עם תקיפה מינית ועם אלימות פיזית. נראה כיצד מנטרלים איומי סכין, אקדח או מקל וכיצד מרגיעים את הרוחות וממזערים נזקים.

אם אין ברירה, נשתמש בנקודות התורפה של היריב

אם התקיפה מסלימה, אין ברירה אלא להגיב ומהר. גם אם התוקף גדול, חזק, מוצק, שרירי וגבוה מכם הוא בסך הכול בן אדם, וכמו לכל אדם גם לו יש חולשות ונקודות תורפה. בקורס קרב מגע למבוגרים נראה מהן נקודות התורפה האנושיות, נלמד כיצד מנצלים את נקודות התורפה האלו, איך לוחצים עליהן, מתי, באיזו עוצמה ואיך מסירים כל איום.

עוד באתר: 

הגנה עצמית

אלימות נגד נשים

אלימות

נוער בסיכון

הטרדה מינית

מניעת אלימות במשפחה

מדוע קרב מגע מתאים כל כך לבוגרים ולמבוגרים?

  • זה פשוט – שימו בצד את כל מה שאתם חושבים על אומנויות לחימה מורכבות ואגרסיביות כמו אגרוף, מכות או האבקות, קרב מגע גם אינו קונג-פו או קראטה. אלו הן אומנויות התקפה לא הגנה. קרב מגע נועד לכל אדם שמעוניין להגן על עצמו ולהציל חיים. התנועות והמהלכים הם פשוטים מאוד והתרגול החוזר הופך אותם לחלק אינטגרלי מסט הכישורים שלכם.
  • זה מעצים – קורס קרב מגע לבוגרים לא מתחיל ונגמר בטכניקות הגנה עצמית. יש לו השלכות מרחיקות לכת המשפיעות על כל היבט בחיים. הוא משפר את הדימוי העצמי, תחושת הביטחון האישי, קורס קרב מגע למבוגרים גם משפר את הסיבולת המנטלית, מגביר את המודעות לסביבה, מחזק את תחושת הסיפוק ומחדד את ההישגיות והמצוינות.
  • זה מקרב – כבר במהלך השיעורים הראשונים בקורס קרב מגע למבוגרים תרגישו את זה: את החיבור האנושי, את תחושת השייכות, את המכנה המשותף הרחב שיש עם תלמידי הקורס וגם איתי, המדריך שלכם. הקורס הוא חממה, מקום תומך ובטוח שיפגיש אתכם עם אנשים חדשים החולקים עמכם חוויות משותפות ומקרבות.

אף פעם לא מאוחר להתחיל ללמוד להגן על עצמכם

אני סבור שמגיע לכל אחד בכל גיל לחוש בטוחים ולחיות חיים חופשיים, נשים וגברים כאחד. נכון, ההתבגרות וההזדקנות הופכת אותנו ליעדים פוטנציאליים, אך זה אף פעם לא מאוחר להתחיל ללמוד להגן על עצמנו.

קורס הגנה עצמית למבוגרים יהפוך אתכם לפגיעים פחות לאלימות, הטרדות ותוקפנות ויעניק לכם שקט נפשי ובטחון אישי, שלא ניתן להשיג בשום דרך אחרת.