דווקא היום מרגישים בטוחים! מרגישים בטוחים! מרגישים בטוחים!

אלימות במשפחה: מניעת אלימות במשפחה

בשנה האחרונה, לצד מגיפת הקורונה והשהות הממושכת בבית, עלו מספר הפניות למוקדי המשטרה בגין עבירות של אלימות במשפחה. שנת 2020 היא שנה שבה היינו עדים למקרים קשים והשלכות חמורות מאוד של עבירות אלימות בתוך המשפחה, וכולם כבר מבינים כי יש לבצע צעדים חיוניים ומשמעותיים מאוד על מנת לצמצם את היקף התופעה הקשה הזו כמה שרק אפשר.

אז כמובן, הכל מתחיל בראש ובראשונה במודעות. בעבר היו מקרים רבים של אלימות במשפחה אשר המעורבים בהם היו מתייחסים אליהם כקטנים או חסרי משמעות, אך הצעד הראשון שיש לבצע בדרך למיגור התופעה הבזויה הזו הוא יצירת מודעות והבנה בכך שאין דבר כזה "חד פעמי" או "מקרה קל". כל אלימות היא אלימות, ויש להתייחס אליה בהתאם.

חשיבות יכולת ההגנה העצמית למניעת אלימות במשפחה

אחד הנושאים החשובים ביותר שיכולים לסייע בהתמודדות עם אלימות במשפחה הוא ההבנה שזה קיים, ולא תמיד ניתן לחזות את זה מראש, ולכן לימודי הגנה עצמית הם חשובים מאוד.

הגנה עצמית לנשים וגם לגברים, יכולה לסייע במקרים רבים ואפילו להיות מצילת חיים. קרב מגע או שיטות הגנה עצמית אחרות יכולות לבנות ביטחון מול התוקף, למנוע את התקיפה ולאפשר לכל אחד ואחת להגן על עצמם באופן יעיל יותר.

חשיבות החוזק האישי

בלא מעט מקרים ניתן לראות באופן ברור כי האלימות התרחשה כתוצאה מכך שהתוקף ראה בקורבן צד של חולשה. מרבית התוקפים הם לא באמת חזקים, אלא יוצרים תחושה של חוזק ומקטינים את הקורבן, במיוחד בעבירות של אלימות במשפחה, עד שאין לו את הכוח להגן על עצמו, מה שמוביל להשלכות ההרסניות והקשות של האלימות.

לכן, לימודים של קרב מגע ושיטות הגנה עצמית מאפשרים לכל אחד להרגיש חזק יותר, לדעת איך להגיב ולשדר גם מהצד שלו חוזק בלתי מבוטל אשר יגרום לחשש אצל הצד השני ומראש יכול להקטין את הסיכויים למקרי אלימות.

זו הסיבה לכך שהיום יותר ויותר נשים נרשמות אל לימודי הגנה עצמית לנשים ויוצאות חזקות ומחוזקות יותר, פיזית ונפשית.

לתיאום שיעור ניסיון ללא עלות וללא כל התחייבות, התקשר:
0723952677