דווקא היום מרגישים בטוחים! מרגישים בטוחים! מרגישים בטוחים!

הגנה עצמית לנשים

הגנה עצמית לנשים – השאירו פרטים ואחזור אליכם עם כל הפרטים על הלימודים

דווקא היום מרגישים בטוחים! מרגישים בטוחים! מרגישים בטוחים!

קורס הגנה עצמית לנשים

הגנה עצמית לנשים מעסיקה רבים ורבות בשל האיומים, האלימות והתוקפנות המופנים תדיר כלפי המין שעד לא מכבר כונה ה"מין החלש והיפה", אך בשנים האחרונות הגנה עצמית לנשים מעסיקה גם את עולם המדע וחדרה למעבדות האקדמיה. 

הסוציולוגית ג'וסלין הולנדר (Jocelyn Hollander), מאוניברסיטת אורגון שבארצות הברית, ערכה מחקר* שנועד לבחון כיצד קורס הגנה עצמית לנשים משפיעה עליהן. לשם המחקר היא דגמה 117 סטודנטיות שעברו  קורס הגנה עצמית לנשים וכן 169 סטודנטיות שלא למדו הגנה עצמית, ובדקה כמה סטודנטיות מכל קבוצה דיווחו על תקיפות והטרדות מיניות.  

ממצאי המחקר של הולנדר היו לא פחות ממדהימים:

בקבוצת הסטודנטיות שעברו קורס הגנה עצמית לנשים דווחו 12% תקריות של הטרדה ותקיפה מינית, בעוד שבקבוצת הסטודנטיות שלא עברו קורס הגנה עצמית לנשים שיעור התקיפות המיניות היה יותר מכפול והגיע ל-30%. רק כדי לסבר את האוזן, מדי שנה כ-30% מהסטודנטיות בארצות הברית מדווחות על פגיעות והטרדות מיניות. כלומר, סטודנטיות שלא למדו הגנה עצמית לנשים למעשה שמרו על הממוצע הגבוה הקיים. בעוד שסטודנטיות שכן השתתפו בקורס הגנה עצמית שברו את הסטטיסטיקה והורידו את הממוצע הלאומי השנתי.  

המסקנות של הולנדר מהמחקר שערכה היו מפתיעות לא פחות מהממצאים. לטענתה,  מה שבאמת חשוב בהגנה עצמית לנשים הוא לאו דווקא הטכניקה הפיזית אלא בעיקר הפילוסופיה והתכנים בקורסי הגנה עצמית לנשים. לדידה, במהלך קורס הגנה עצמית נשים לומדות כמה דברים חשובים שהם לא בהכרח פיזיים והם אלו שהופכים את הנשים לפגיעות פחות ולמוגנות יותר בהשוואה לנשים שלא  עברו קורס הגנה עצמי מימיהן. 

היא גילתה כי קורס הגנה עצמית לנשים חולל שינוי ממשי בחייהן:

  • נשים לומדות שהן מסוגלות להגן על עצמן בעצמן והם לא זקוקות לגבר שיעשה זאת עבורן
  • הן לומדות להציב גבולות ברורים
  • נשים שעברו קורס הגנה עצמית העריכו מחדש חוויות עבר והכירו בהן כתקיפות
  • הן רוכשות מודעות לסביבה ויודעות לזהות מיידית סימני סכנה ולהימנע ממצבים מאיימים מראש
  • קורס הגנה עצמית לנשים מגביר את הבטחון העצמי שלהן 
  • נשים שעברו קורס הגנה עצמית חשות חופשיות יותר ומוגבלות פחות

גם את יכולה ללמוד הגנה עצמית לנשים

אנחנו חיים בזמנים קשים. מדי יום אנחנו שומעים על עוד מקרה אלימות כלפי נשים ומאז כניסת הרשתות החברתיות לחיינו כמות הדיווחים רק הולכים ומתגברים. אנחנו נחשפים ליותר מקרי אלימות מינית, רצח נשים, תקיפות פיזיות והטרדות מבעבר. כל אישה היא עולם ומלואו וכל חשיפה הורסת עוד נדבך בתחושת הביטחון של נשים, שממילא מסתובבות בפחד וחוששות להיות לבד. 

התחושות האלו הן קשות אך הן מצביעות על עובדה כואבת אחת ופשוטה: נשים לא יודעות כיצד להגן על עצמן, וזה חבל – כי נשים בהחלט יכולות ללמוד ולתרגל הגנה עצמית. הנתונים על אלימות כלפי נשים אכן מצמררים אבל זה בידייך להחליט אם להמשיך בחיים רווי פחד או להתכונן וללמוד להתגונן.

לא צריך להיות בכושר גופני, לא משנה כמה את שוקלת או מה הגובה שלך, בקורס הגנה עצמית לנשים הנתונים הפיזיולוגיים שלך לא רלוונטיים. במהלך הקורס תלמדי טכניקות הגנה עצמית שיעזרו לך להתגונן מפני כל איום בכל מקום. הטכניקות האלו הן פשוטות ואינטואיטיביות והן מכוונות לנקודות התורפה של כל אדם. מיומנויות הגנה עצמית לנשים לא דורשות כוח פיזי מיוחד או חוסן גופני, הן אינסטינקטיביות וביכולתה של כל אישה ללמוד אותן. 

אישה, אישה תמיד אישה

קיימת קונספציה מוטעית בציבור הרחב לפיה הגנה עצמית היא לא נשית ולא מושכת, ותפיסה זו מונצחת על ידי גברים וגם על ידי נשים כאחד. אך אין בין תפיסה זו לבין המציאות שום קשר ומי שאוחז בקונספציה הזו הוא אדם מסוכן שמקריב את ביטחונן של נשים או מעוניין להשאיר אותן חלשות, קורבניות ותלותיות.

נשים שעברו ועוברות קורס הגנה עצמית אינן גבריות, הן אינן "בחורילות" או מגודלות. נשים אלו גם אינן נמשכות למצבים אלימים או רודפות ריגושים. ממש לא. כמדריך קרב מגע לנשים אני פוגש נשים אלו מדי יום ומכיר אותן באופן אישי. הנשים בקורסים שלי הן התגלמות הנשיות וסמל לעוצמה נשית במיטבה, כל אחת מעוררת השראה בדרכה. החיבור בין הנשים המשתתפות בקורסים רק מעצים אותן ומקדם אותן, ולא רק בתחום ההגנה העצמית כי אם בכל מישורי החיים.

עכשיו זה הזמן הטוב ביותר להתחיל ללמוד הגנה עצמית לנשים

אם טרם נתקלת באלימות, הטרדות ותוקפות – מעולה, זכית! אבל אין כל ערובה שהמצב הזה יימשך. לכן עכשיו זה בדיוק הזמן להצטרף לקורס הגנה עצמית לנשים. הרי אין כל טעם להמתין לאירוע מאיים ולמפגש אלים כדי ללמוד הגנה עצמית לנשים. צריך להיות מוכנות לזה מראש.

ניצבת בעבר מול תקיפה, הטרדה או איום? – את לא לבד, ואת בטח לא צריכה להיות קורבן בעתיד. הצטרפי לקורס הגנה עצמית לנשים, תפגשי בקורס נשים כמוך שעברו תקיפות בעבר והחליטו שלא עוד. הן החלו ללמוד להגן על עצמן והחזירו לעצמן את תחושת השליטה, את חופש התנועה והן גם הפחיתו באופן משמעותי את סף הפחד והחרדה. 

את חוששת לגורל בנותייך? – שמשי דוגמה אישית והן יחקו אותך. קורס הגנה עצמית לנשים יאפשר לך לשמור על עצמך אבל הוא גם יעניק לך את ההזדמנות להגן על בנותייך, כך שהן יגדלו הן ילמדו שנשים הן עצמאיות וחזקות ואין דבר שהן לא יכולות להשיג או לעשות.

עוד באתר: 

הגנה עצמית

אלימות נגד נשים

אלימות

נוער בסיכון

הטרדה מינית

מניעת אלימות במשפחה

קרב מגע לנשים מציל חיים!

קרב מגע הוא אחד משיטות ההגנה העצמית היעילות שיש כיום ובמקרים רבים שיטה זו הצילה חיים. תורת ההגנה מאחורי קרב מגע פותחה כאן אצלנו בישראל, התפשטה, עשתה לעצמה שם וכיום היא נלמדת בכל מקום בעולם, הן על ידי נשים והן על ידי גברים. 

אני מזמין אותך לשיעור ניסיון חינם, ללא עלות וללא כל התחייבות כדי שתראי שלא צריך להיות וונדר-וומן ועל מנת שתיווכחי שהגנה עצמית לנשים אינה בשמיים אלא משימה שהיא בהחלט אפשרית.

במהלך קורס הגנה עצמית לנשים את תלמדי להגן על עצמך ועל היקרים לך מכל. את תפתחי מודעות לתמרורי אזהרה שיאפשרו להימנע ממצבים אלימים והטרדות. תפתחי שפת גוף שמרחיקה איומים, תדעי לקרוא טוב יותר את הזולת והסביבה, הביטחון העצמי שלך יגבר ותדעי לנטרל כל יריב גם אם הוא גבוה, שרירי וחסון. את תתמודדי בהצלחה מול איומי סכין, אקדח או מקלות – ברחוב, בעיר, בסמטה חשוכה, בבית, בגן ציבורי או בחניון והאסרטיביות הזו תשפיע לחיוב על כל היבטי חייך.