ערב גיבוש לעובדים

לא. 

זה לא יהיה סתם עוד ערב גיבוש לעובדים.

לא נמשוך בחבל, לא נלמד לטפס על צוקים, לשזור פרחים, לנהוג בטרקטורונים, לאפות, לבשל ולצלם ולא נתנוון עוד שעה מול המחשב.

זה יהיה ערב שתוכנן במיוחד עבורכם. הוא יהיה כיף, מצחיק, מגניב ולא פחות חשוב מכך – זה יהיה ערב גיבוש מועיל. לכל החיים!

בתוך כמה שעות בודדות העובדים והצוותים שלכם ירכשו כלים שישמשו אותם במהלך כל חייהם, אך במקביל הם גם יהפכו אותם לעובדים טובים יותר, בטוחים יותר, לאנשים יצרניים ופרואקטיביים הרבה יותר, שעובדים בצוות בתיאום מושלם, חושבים וגם רואים קדימה ומובילים לשם.

ערב גיבוש לעובדים עם לימוד הגנה עצמית

סדנת ההגנה העצמית שפיתחתי לחברות, מוסדות, גופים וארגונים היא כיפית, אבל היא לא דומה לערב גיבוש עובדים סטנדרטי. היא חווייתית והיא תפגיש את העובדים והעובדות שלכם עם משהו חדש שהם טרם הכירו, משהו שידברו עליו הרבה זמן אחרי שהערב יסתיים. 

את סדנת קרב מגע עבור ארגונים וחברות תכננתי מתוך מחשבה ותוך הכרת התרבות הארגונית בת ימינו, כאשר המטרה של ערב גיבוש לעובדים זה היא לצייד את העובדים והצוותים במיומנויות הגנה עצמית במצבי חירום, בין אם הם ניצבו בעבר מול תוקפות, הטרדות או גילוי אלימות ובין אם לאו.

הסדנה מתאימה לחברות וארגונים ששמים את רווחתם הנפשית, הרגשית והפיזית של עובדיהן בראש סדר העדיפויות ושואפים להגביר את מעורבותם של העובדים, להעצים את התקשורת הארגונית ולחזק את תחושת הביטחון האישי במקום העבודה ובחיי היום-יום.

שאדו הגנה עצמית
ערב גיבוש עובדים

ערב גיבוש לעובדים ממנו כולם יוצאים נשכרים

אלימות, בין אם היא מתרחשת בתוך מקום העבודה ובין אם היא מתרחשת מחוצה לו, פוגעת בעובדים ובעובדות ועלולה לחבל במוֹרָל ובסינרגיה ואף להגביר את הלחץ והסטרס בתוך הארגון. ארגונים שעובדיהם בטוחים חווים פחות היעדרויות, פחות מחלות הקשורות למתח, חרדות ולחץ וגם תחלופת העובדים היא קטנה יותר. 

מנהלי/ות כוח אדם, אתם יודעים שהנכס היקר ביותר בחברה שלכם הוא העובדות והעובדים. כאשר הם בריאים, מוגנים, בטוחים ומאושרים אתם מרוויחים עובדים עצמאיים יותר, בטוחים בעצמם ומודעים יותר. אתם נהנים מתפוקה גדולה יותר, מרווחיות ארוכת טווח ומעובדים מחוברים ואותנטיים.

אז אם אתם מתלבטים איזה ערב גיבוש לעובדים לערוך בקרוב, סדנת הגנה עצמית עבור העובדים שאיתכם יכולה להיות אחת ההחלטות הטובות שתקבלו השנה.

זהו ערב גיבוש לעובדים שכולם נהנים ממנו; גם נשים וגם גברים, גם העובדים וגם המעסיקים, גם אנשים ספורטיביים וגם כאלו שכושר הוא מהם והלאה, גם הצעירים יותר וגם המבוגרים. כדי ללמוד קרב מגע אין צורך בידע מוקדם באומנויות לחימה, לא צריך כושר גופני, לא דרוש מבנה גוף חסון או גובה. מה שכן צריך זה מוטיבציה, אינסטינקטים ונכונות להתמסר לתהליך. 

סדנת קרב מגע היא הרבה יותר מפיתוח כושר ההגנה עצמית

סדנת קרב מגע לארגונים היא אינטראקטיבית והיא כוללת בין היתר: למידה ותרגול של טכניקות הגנה עצמית, משחקי תפקידים, קריאת שפת גוף, רכישת כלים להגברת המודעות לסביבה וזיהוי נקודות תורפה ביריב, כל יריב. כישורים אלו אמנם יסייעו לעובדים ולעובדות להתמודד בצורה טובה יותר מול איומים, הטרדות ואלימות פיזיים, אך הם גם יעניקו להם כלים חברתיים ועסקיים שישפרו את הישגיהם במקום העבודה.

בתום ערב הגיבוש הדימוי העצמי, הנחישות ורמת הביטחון האישי של עובדיכם יגברו. המשמעת העצמית שלהם תתחזק וקור הרוח שלהם יתעצם. הם ידעו להתמודד טוב יותר עם עימותים וקונפליקטים, כושר פתרון הבעיות שלהם יתפתח וגם היצירתיות והגמישות המחשבתית שלהם ישתנו לטובה.  הם ידעו לזהות מראש איומים פוטנציאליים וכיצד להרגיע מצבי קיצון.  

כמו כן, לצד השיפור הברור בתחושת הביטחון האישית יום גיבוש לעובדים המשלב סדנת הגנה עצמית יעלה את איכות חייהם של העובדים הן ברמה האישית והן ברמה המקצועית. הם יפתחו מודעות לאורח חיים בריא ומאוזן ויחדדו גם את כושר הארגון וחוש המנהיגות. הם ילמדו לסמן מטרה ולתכנן את היעדים הדרושים להשגתה, כושר הריכוז שלהם ישתכלל וגם האינטראקציה האנושית. הם ייפרדו משאננות, יהירות ואגו ויהפכו למודל לחיקוי ודוגמה אישית.

מבט מקרוב על סדנת קרב מגע לעובדים

קרב מגע הוא שיטת הגנה הכוללת בתוכה סט של טכניקות להגנה עצמית שהומצאה כאן אצלנו בישראל. עם השנים תורת הגנה זו פותחה ושוכללה, קנתה לעצמה שם, אומצה על ידי רבים וכיום היא נלמדת  בכל מקום בעולם. ממש גאווה ישראלית במיטבה.

אל תטעו, קרב מגע אינו דומה לאומנויות לחימה. הוא לא נועד לפתח כושר לחימה או יכולות התקפה. תחת זאת, קרב מגע הוא תורת הישרדות והתגוננות הפועלת ב-3 מישורים עיקריים:

המישור הראשון – בשלב זה נלמד להגביר מודעות לסביבה ולזיהוי נורות אזהרה. המטרה בשלב זה היא ללמוד לזהות מוקדם מצבי חירום ולמנוע מראש קונפליקטים, הטרדות, התקפות ועימותים מיותרים. 

המישור השני – בשלב הבא נראה מה עושים במצבים בהם לא ניתן למנוע גילוי אלימות או הטרדות. תקבלו כלים יעילים במיוחד לנטרול אלימות ועימותים כדי שתוכלו למזער באופן משמעותי כל פגיעה.

המישור השלישי – לבסוף, נלמד לזהות נקודות תורפה ביריב שיסייעו בהתמודדות במצבים שהתוקפות מסלימה. כך שתדעו לנטרל גילוי אלימות ולצאת ממצבים מסוכנים במהירות ועם מינימום פגיעה.

בסוף הסדנה העובדים שאיתכם ידעו להתמודד עם אלימות בכל מקום ובכל תרחיש: ברחוב, בפארק, במקום העבודה, בחניון או בבית. הם ידעו בדיוק מה לעשות כשהם ניצבים מול אקדח, סכין, אגרופים שלופים, חפץ כהה או מקלות.

ערב גיבוש לעובדים שבו לא יהיה רגע אחד משעמם

זה יהיה ערב גיבוש אמיתי לעובדות ועובדים, לא עוד סדנה נפוצה או דינמיקה קבוצתית שחוקה. אתם תצחקו, תבלו, אולי תיפלו בטוח שתקומו, אתם תתחזקו ותקבלו כלים שבאמת חשובים לחיים. לא יהיה רגע אחד של שעמום וכולם, בלי יוצא מן הכלל, יהיו שותפים פעילים.

סדנת קרב מגע היא ההזדמנות ליהנות, להכיר אחת את השני טוב יותר, לשבור את השגרה ולצאת להפוגה. היא תטעין את העובדים שלכם באנרגיות חדשות ותספק לכם חוויה מקורית ושפע של זיכרונות שיישארו אתכם תמיד.

הסדנא היא גמישה, מודולרית ומתאימה לארגונים גדולים, לחברות בינוניות ועסקים קטנים – בכל המגזרים ומכל התחומים.